My vám ten smeťák na náměstí stejně uděláme!

Zliv  »  Problémy Zlivi  »  My vám ten smeťák na náměstí stejně uděláme!
28. 01. 2014 37 komentářů ›› Redakce

Mysleli jste si, že když jste v závazném referendu odmítli sběrný dvůr na Dolním náměstí, že tam žádné smetiště nebude? Omyl! Paní Koudelková napsala na sociální síti následující příspěvek, který nás doslova konsternoval:

Referendum řeklo jednoznačné „ne“ novému sběrnému dvoru, co se tedy bude dít dál?
Dle mého osobního názoru jsou varianty dvě…
Městská rada nyní zruší připravenou realizaci sběrného dvora, předá informaci na OPŽP, že se dotace ve výšši cca 6 mil Kč vzdává a čerpat ji nebude. Dne 31.3.2014 končí s provozováním současného sběrného dvora pan Soukup s rodinou. Provozovatelem se stane město. Vzhledem k havarijnímu stavu objektu bude nutná rekonstrukce. Za provozu se rekonstruovat nedá. Provoz dvora se tedy dočasně přesune do statku na Dolním náměstí, neboť město jiným prostorem nedisponuje. Vzhledem k předpisům se rozhodně nebude jednat o rekonstrukci za pár set tisíc. Podlaha současného dvora je tvořena panely, což si teď můžete všimnout, neb bude i vidět, až sleze sníh. Není zde kanalizace, ani přípojka k ní, obvodové zdi rovněž vzhledem k vlhku, mají nejlepší léta za sebou. Nejsem stavař, ale případná demolice, odvoz suti a výstavba nového, odpovídajícího normám …
O dotaci SE požádat nedá, neb není kam a do roku 2015 zřejmě nebude, takže by náklady hradila obec. A opravdu se domníváte, že pokud by se tedy nějaká dotační výzva objevila a obec opět zažádala.,na OPŽP si mezi stovkami dalších vyberou právě tu naši, když jsme již jednu schválenou odmítli … ?
Varianta dvě…
Natřeme zdi, zameteme, až pan Soukup vyklidí své věci, provozovatelem bude opět obec a budeme rádi, že se nic nezměnilo. Občas město zaplatí nějakou tu pokutu … Ale vlastně jsme ušetřili…

Jinými slovy – vy nevděčníci, když jste nás nepodpořili, uděláme vám na náměstí stejně černou skládku. A když dostane město pokutu, tak ji zaplatíte vy všichni. A piště si, že vám dotaci už nikdo nepřiklepne, když jsme my už jeden pokus vyčerpali. Že o něj nikdo nestál, to nás nezajímá.

Zarážející věcí je už to, proč město jako vlastník sběrného dvora po tři roky svojí vlády nechalo dojít jeho stav do tak údajně kritického stavu, když se tam prý plánovala nová kompostárna. Navíc výpovědí panu Soukupovi náklady na provoz ještě stoupnou. Když se ale nad celým problémem zamyslíme v klidu, jistě existuje i rozumná varianta. Provede se jen nejnutnější úprava současného sběrného dvora (havarijní stav vypadá přece jen jinak), vyčká se na vypsání nového dotačního titulu, a pak se zažádá o novou dotaci, tuto možnost paní Koudelková zřejmě záměrně ignoruje. Že má město i další možnosti přechodného sběrného dvora na dobu nezbytně nutnou dle současného územního plánu (například v okolí bývalého kravína), to také zamlčuje. A co se týká investovaných prostředků, kdyby se u silnice nebudovala 1 km dlouhá „stezka“ za 13 milionů korun (ale například jen chodník na Králičák), to by rázem bylo peněz.

Prostě jde od zástupců vedení města o další důkaz arogance, jaké jsme ve Zlivi nebyli svědky dlouhá léta.

Paní Koudelková, evidentně jste NIC nepochopila! Lidé tu nejsou pro vás, vy tu máte být pro ně…

Miniaplikace


Komentáře

 1. Martin Šulista napsal:

  Jen připomínka. V ČB je jeden ze sběrných dvorů na Švábáku (Švábův Hrádek) a tam taky není kanalizace ani vodovodní přípojka. Zřejmě to lze i bez těchto přípojek.

 2. Martin Kobliha napsal:

  Zdá se, že odmítnutí nové zakázky pro nějakou stav.firmu s příslibem tučné dotace bude citelná újma v peněžence nejen pana starosty, ale i celé jeho rodiny. Nechtěl byste pane starosto konečně přiznat kolik jste měl vy a vaše rodina slíbeno??? 🙂
  Zdá se, že vaši paní to dost sebralo, že by se těšila na nové auto?

 3. Mgr. Klára Koudelková napsal:

  Dobrý den,
  jsem ráda, že je můj osobní názor prezentován i zde. Nepropaguji zde žádnou z variant. Jen připomínka, okolí kravína není městský pozemek. Já problém s dalším chátráním a provozováním stávajícího dvora nemám. Vždyť ať SE klidně čeká, až SE dotace vypíše, ať SE o ní zažádá a ať SE OPŽP rozhodne.
  Ad cyklostezka, jedním z argumentů, že sběrný dvůr na Dolním náměstí být nemá byl i fakt, že město disponuje dostatkem prostředků a nemusí tedy případnou výstavbu vázat na dotační tituly, stejně tak může město investovat své prostředky do výstavby cyklostezky …
  Mgr. Klára Koudelková

 4. Jaroslava Samková napsal:

  Pane Kučero,
  nechci se s vámi pouštět do politické debaty, ale nebylo by dobré chovat se korektně? Píšete o vítězství nad arogancí, ale nechováte se sám arogantně?
  Uplatňovat dotační tituly není snadné, zkuste sám uplatnit projekt a dotační titul na akci, která bude pro všechny občany Zlivi dobrá a přínosná. Pokud takový dotační titul vymyslíte, ráda pomůžu a podpořím.

  Přeji všem hezký den. Jaroslava Samková

  • Tomas Kucera napsal:

   Paní Samková, mohl bych vědět, kdy a kde jsem se nechoval korektně? Nekompromisně reaguji pouze na lidi, jejichž jednání je dlouhodobě plné arogance a lží (a asi tušíte, koho tím myslím).

   Vy takovou zkušenost s dotyčnými možná nemáte, což je dobře. A že byla Zliv u mnoha dotačních titulů úspěšná, to je jistě také dobře (nikdy jsem také netvrdil, že všechno, co dělá vedení Zlivi, je špatně). Každopádně napříště to snad bude hlavně u projektů, které nebude město před svými občany skrývat a které budou prospěšné celé Zlivi, ne jen několika vybraným. Pokud u toho někdy budu já, vězte, že pro to udělám maximum.

 5. Petra napsal:

  Pro občany by byl problém chodit do sběrného dvora na Dolní náměstí, a teď budou klidně courat až ke kravínu?

  • Tomas Kucera napsal:

   Vzdálenost nebyla určitě hlavním problémem u umístění na náměstí. Ale o to nejde, jde o to, že lze rozhodně najít i jiné PŘECHODNÉ (maximálně na jednu sezonu) místo, než na náměstí, dokud se finálně neupraví stávající sběrný dvůr.

 6. Petra napsal:

  Náměstí! Fascinující místo,v letních měsících povalující se feťáci v parku u kostela, ruiny rozbořeného statku, kterých si tak ceníte, místo betonové zdi sběrného dvora (ne smeťáku) s kamerovým systémem. Kdo ve Zlivi vyrostl, určitě pamatuje, že celé roky byla naproti plánovanému místě SBĚRNA.
  Tak až si tam vyjdete jednou za rok na pouť, hezky se pokochejte tou zříceninou, která tak hezky Zliv reprezentuje!

  • Tomas Kucera napsal:

   Víte, když jsou v parku feťáci, mělo by být snahou všech rozumných lidí je otdud vytlačit. Když jsou někde ruiny, bylo by dobré na jejich místě něco hezkého postavit. To nejsou argumenty pro sběrný dvůr, ale proti feťákům a ruinám, to je dobré nezaměňovat.

   Ale nahradit ruinu na náměstí 2,5 metrovou zdí a smeťákem (ať už to nazvete jakkoli, dává se tam smetí), to není řešení, to je z mnoha důvodů nesmysl (což ukázalo i referendum). Já tudy chodím poměrně často, je to klidová zóna, umím si tam představit třeba zlivské infocentrum v podobě třeba zrovna statku, když už je to poslední, který ve Zlivi v nějaké formě zbyl. Mohl by tam být hezký dvůr, uvnitř pár věcí z historie Zlivi a třeba místnost vhodná k oddávání (protože ta na MÚ je strašlivá). Je to jen nápad, možná dobrý, možná ne, pojďme se o tom bavit. Ale určitě nedělejme něco v utajení a navzdory názoru takového množství občanů.

  • Mgr. Klára Koudelková napsal:

   Dobrý den pane Kučero, s územním plánem jste seznámen, napište, prosím, jaké jiné možnosti s přechodným umístěním sběrného dvora při případné rekonstrukci město má. Děkuji, Mgr. Klára Koudelková

   • Tomas Kucera napsal:

    Vzhledem k tomu, že by šlo o přechodné umístění cca. na rok, umím si to představit například někde v okolí hřbitova. Ale i kdyby město žádné vhodné prostory nemělo, stále je možnost si je třeba na nezbytně nutnou dobu pronajmout, či věc řešit po nějaké rozumné dohodě. Rozhodně si neumím představit, že bych někomu arogantně napsal, že to bude stejně tam, kde to nikdo nechce, jak jste učinila vy. Kdo chce, tak řešení vždycky po dohodě najde.

 7. Karel napsal:

  !!!!! KOMEDIE HADR !!!!!
  Smeťák bez debat od začátku nesmysl.zaplať panbuh že staré rčení funguje „kdo chce víc nemá nic “ u jistých lidí.
  Dále p.Koudelko kdy bude k mání nějaký stroj na čištění tartanu na fotbalovém hřišti za dobu co byl tartan obnoven a co tam je se ani jednou necistil není to divné????
  Paní Petro ty lidi co sedávají u kostele s tím by asi také melo dělat něco MESTO ne? Místo toho než vymyslet nejakej smetak.Souhlasím s názorem at se zde něco vybuduje cokoliv pro děti školáky matky s detma cokoliv jiného nez smetiste!!!!! Pan Koudelka tady před volbami sliboval jak místní prace budou provádět hlavně místní podnikatele kolik tech zakázek dělala firma ze Zlivi nebo místní podnikatel ??? Jak je možné ze v baráku kde je 90 % lidi proti si uděláte podkrovní byt ???!!!! Jak je možné ze VASE firma dělá Zlivan? !!!! a to neni vse . Asi by bylo nejlepsi aby jste s manzelkou a vasema kolegama odstoupil pac misto toho aby Starosta a jeho kolektiv delsl neco pro ZLIV tak ji delate tak maximalne ostudu!!!!!!

 8. Vladimír Čech napsal:

  Pane Kučero,
  mohl byste prosím uvést alespoň jeden příklad, kdy jste nebyl ostře negativní a pochválil vedení města za to, co co dobrého vykonalo?
  Reaguji na Vaší odpověď paní Samkové.

  • Tomas Kucera napsal:

   To je zase dojem, který se snaží někdo vytvořit, že já kritizuju všechny a všechno. Možná to tak na první pohled vypadá, protože třeba tady na stránkách o „problémech Zlivi“ nedává moc smysl vypichovat ty věci, které běží dobře. Ostatně ve Zlivanu si můžete každou chvíli přečíst spoustu samochvály, tak proč ještě přidávat? 🙂

   Ale když chcete konkrétně, jako první jsem rozhodně ocenil, že se na zastupitelstvu zavedly důvodové zprávy, že si člověk může většinu věcí dopředu pročíst a přijít připraven. Bohužel, jak se ukázalo, ani tenhle systém nezabránil tomu, aby se nepodařilo „utajit“ projekt SD na náměstí. Dále rozhodně vidím, že třeba slavnosti Mrkve jsou organizovány dobře a lákají hodně lidí. Jak jsem psal, oceňuju, že většina dotací, o které město žádalo, se setkala s úspěchem. A dokonce si myslím, že drtivá většina lidí na městském úřadě pracuje velmi kvalitně. Pokud byste chodil na zastupitelstvo, viděl byste i osobně, že u mnoha a mnoha věcí hlasuji společně s vedením města, zkrátka je toho opravdu hodně.

   Ale úkolem opozice podle mého není pochlebovat, ale hledat alternativy, a to se od začátku snažím dělat.

   • Mgr. Klára Koudelková napsal:

    Dobrý den, pane Kučero,
    Zlivan je zpravodaj města Zliv, je logické, že informuje o dění ve Zlivi, nikoli v Horních Kotěhůlkách. Proč by lidé neměli vědět, co se v jejich městě děje? Máte konkrétní problém s nějakým článkem?
    Pěkný den, Mgr. Klára Koudelková

  • Mgr. Klára Koudelková napsal:

   Dobrý den pane Karle,
   pro děti město získalo, zrekonstruovalo z dotačního titulu z MASky a provozuje dětské centrum Desítka v prostorech bývalé služebny Policie. Zde mají děti všeho věku od batolat po náctileté onen zmiňovaný prostor. Rozhodně mi to přijde bezpečnější, nežli u páteřní železniční trati ČB- Plzeň. Zde by to nejspíš ani hygienické normy nepovollily.
   Zakázky zadává město dle výběrových řízení, jinak by opravdu porušovalo zákon.
   Pěkný den, Mgr. Klára Koudelková

 9. Jana napsal:

  Pane Karle a spol. co pořád jenom nadáváte, nemyslím si, že Zliv by se za starostu musela nutně stydět. Samozřejmě, jsou některé věci se kterými též nesouhlasím, ale to bude za „vlády“ každého starosty. Některé komentáře zde jsou až nechutné útoky na jeho osobu a rodinu. Nedala by se ta místní politika dělat trochu slušněji?? Já osobně rodinu pana Koudelky neznám, ale nepůsobí na mě dojmem, že by rozhazovali milióny jen tak…. že si rozšířili byt, no a co? Kdybych na to měla prachy,taky bych si byt ráda zvětšila. Až se nedejbože dočkáme toho, že se na MÚ usídlí klan kolem pana Kučery, Honsy apod.taky se bude řešit jen jejich majetek a rodina?? Největší problémy Zlivi vidím v chování některých lidí, každý jen mele hubou jak je všechno špatně, jak se tady nic neděje, ale když už se nějaká akce koná, skoro nikdo na ní nepřijde a když ano,tak je to trapné, nudné, každý rok stejné, ale nikdo už nepřijde s nápadem jak to třeba vylepšit apod. A takto je to ve Zlivi se vším……

  • Tomas Kucera napsal:

   Bylo by předně hezké, kdybyste rozlišovala místní politiku a diskuse pod články (obzvlášť ty nepodepsané). Zajděte někdy na zastupitelstvo a nebo napiště konkrétně, kdy jsme se já, nebo pan Honsa, nechovali slušně.

   PS: Dost bych se divil, kdybyste rodinu Koudelkových neznala, když píšete ze stejného domu, se stejnou IP adresou 😉

   • Jana napsal:

    Ve stejném domě nebydlím pane Kučero

    • Tomas Kucera napsal:

     Tak to jste asi první člověk, který dokáže psát ze stejné pevné IP adresy a je přitom jinde 🙂

     • Jana napsal:

      Znovu opakuji že ve stejném domě nebydlím, žiju v jiné části města,nevím proč bych si to měla vymýšlet!! Až přijdu příště ke kamarádce na návštěvu asi mi už díky Vám počítač nepůjčí 🙂 No myslím že toto je směšné řešit, ale je od Vás hezké jak si prověřujete lidi.

     • Tomas Kucera napsal:

      Mám pro vás fajn řešení – příště se podepište 😉

 10. kazisvet napsal:

  Nebylo by lepší kde měl stát sběrný dvůr požádat nějaký řetězec ad tam postaví supermarket. Zájem by určitě byl. Jak pronesl jeden pán ve Zlivi je to jako na horách tak hezky ne tak draho. Užitek by měli všichni občané.

 11. Mgr. Klára Koudelková napsal:

  Dobrý den,
  budu reagovat na nařčení viz výše. Bydlíme v družstevním bytě, tudíž o dění v domě rozhoduje družstvo. Na jeho schůzi, řádně svolané, se spoludružstevníci museli k podkrovní výstavbě vyjádřit, což učinili. Výstavba byla realizována firmou, náklady hrazeny z našich financí získaných překlenovací půjčkou ze stavebního spoření. Pokud máte zájem, ráda všechny doklady přenechám k nahlédnutí…
  A co Koudelkovic zůstává za prsty? Všechna výběrová řízení proběhla v souladu se zákonem, dokumenty jsou k nahlédnutí na úřadě. Nebojte se, hospodaření města je pravidelně kontrolováno. Jedním z kontrolujících tok peněz je i předseda finančního výboru pan Kučera. Jistě Vás se závěry kontrol za loňský rok i předchozí, seznámí. Proč si všichni mají myslet, že když někdo dělá práci pro jiné, musí se nutně obohacovat na jejich úkor?
  Děkuji za Váš čas při čtení, s pozdravem Mgr. Klára Koudelková

  • Petra napsal:

   Supermarket? To snad né! Tam by byl určitě menší provoz, než na smeťák! A hrát si s dětmi u kolejí, mi také nepřijde nejlepší nápad, myslím, že pro aktivity s dětmi bylo vyhrazeno lepší místo, jak psala paní Koudelková. Udělat statek s infocentrem (návrh pana Kučery) by bylo dobré, to by snad nemohlo nikomu vadit. Jen nevím, kdo by tam chodil, nejsme Holašovice.

   • Tomas Kucera napsal:

    Chodit by tam mohli třeba cyklisti, které tam dovede stezka z Hluboké 😉 Ale jinak prostě kdokoli, když tam budou k vidění třeba mince knížete Oldřicha z roku 1030, které se ve Zlivi našly, a byly by tam nějaké ukázky z historie města… ale říkám, je to jen nápad, který se ale po mém soudu hodí do klidové zóny mnohem víc, než co bylo navrhováno.

 12. Frantisek Troup napsal:

  Dobrý den,
  Paní magistro Koudelková, nechápu přoč neschopnost vedení města Zliv hážete na občany kteří hlasovali proti tak nesmyslnému projektu. To že dotace na sběrný dvůr (dále jen SD) se musí vrátit, to že pravděpodobně Zliv bude mít príště špatné podmínky pro získání dotace, to že se zmařila dobrá práce člověka který psal návrh na dotaci kterou Zliv dostala, finanční prostředky, ve výsledku i zbytečná práce vedení města, čas který to spoustu lidí stálo, je jen a jen chyba vedení města a celkového jednání vedení města.
  Paní magistro Koudelková chybovat je lidské, a uznat chybu je zcela běžná věc v lidském chování, postavit SD na náměstí není normalní, a myslím si že názor více jak 1000 lidí plus další desítky, kteří se nemohli na referendum dostavit, stojí za zamyšlení jestli to opravdu nebyla pitomost. Nachápu proč se do toho furt tahá že někde stojí SD, ale ve výsledku když teda budu důsledný, pokud někdo touží po porovnání tak mi prosím ukažte někdo SD např. na náměstí Přemysla Otakara II, na Staroměstském námestí, na Times Square, a takle můžu pokračovat myslím docela dlouho.
  Dělat věci jen pro to aby si vedení města mohlo dávat zářezy do deníčku za každou cenu posrtrádá smysl a jen to bohužel přidává na spekulaci osobního prospěchu vedení města z různých projektů.
  Paní magistro Koudelková neočekávám po vedení města aby rozumělo všemu a mělo jen výborné nápady, ale na většinu problemů najdete spoustu kvalifikovaných odborníků, můžete si v podstatě vybrat z celého světa a můžete si nechat poradit od více lidí kteří tomu danému problému opravdu rozumí.
  S pozdravem a přáním hezkého večera všem
  František Troup

 13. Mgr. Klára Koudelková napsal:

  Dobrý den pane Troupe,
  je pěkné že nás srovnáváte se světem, jen nějak postrádám to „náměstí“, nicméně pokud jste si nevšiml, nenapadám nikterak výsledek referenda, netvrdím, že lokalita byla skvělá, jen prostě byla momentálně jediná možná. Že lidé projekt v referendu odmítli je jejich právo a město se podle výsledků bude řídit, příspěvek, který Vás zřejmě zaujal, prezentuje můj osobní názor napsaný na mém osobním fcb profilu. Pokud totiž něco odmítneme, měli bychom nabídnout i jinou alternativu řešení.
  Jak je zjevné z komunikace výše, variant na náhradní umístění SD na přechodnou dobu opravdu není mnoho. Zatím téměř všechny projekty, krom tartanu, zpracovával starosta, je dobře, že uznáváte, že úspěšně a stálo to mnoho úsilí. Odborníci samozřejmě k přípravě přizváni byli. I k přípravě realizace projektu SD.
  Pokud má někdo pochybnosti o finančních tocích, má jednoduché řešení. Pověřit finanční výbor kontrolou (předseda pan Kučera, kontakt zde), prostřednictvím organizací k tomu určených pozvat kontrolu, či pověřit vyšetřováním Policii ČR.
  S přáním pěkného dne, Mgr. klára Koudelková

 14. Karel napsal:

  Co kdyby náhradní SD byl u Koudelku na parcele když jim nevadí ze nemáme náměstí co? MGR KOUDELKOVA ?

 15. Radek napsal:

  CHce to tu trochu odlehčit.
  Navrhuji strhnout nevzhlednou zeď u kolejí a pronajmout plochu nám,kteří marně sháníme zahrádku pro rekreační vyžití.
  Přísahám,že pokud jí pronajmu,celou jí oseju mrkví a zavalim s ní celé mrkvobraní i s půlkou Mrkvanova.
  Jsem totiž rodilej Mrkvan a mrkev mám rád.
  Tak se tu lidi neperte a dělejte něco užitečnýho pro obec.
  Jestli vám neuniklo,že končí naše letitá Šamotka,tak vás upozorňuji na fakt,že vlastní zcela volný pozemek,kam by se vešlo 10 takových sběrných dvorů.
  Jen se koukněte do mapy u Pacáku…
  Dejte obsahy svých lebek dohromady a jednejte v zájmu obecního blaha!
  AHOJ lidi

  • Mgr. Klára Koudelková napsal:

   Dobrý den, klidně prostor parcely poskytnu za tržní nájemné, jak navrhuje pan Kučera. Koudelková

  • Mgr. Klára Koudelková napsal:

   Dobrý den pane Radku,
   objekt bývalé Šamotky bohužel nepatří obci…
   Mrkev špatně zvukově izoluje … 🙂 Chtělo by to nějaký vysokonaťový kultivar … A co po sklizni … 🙁 Koudelková

  • Jana Kocourková napsal:

   Dobrý den pane Radku,
   vím, že po Zlivi koluje mnoho zaručených zpráv, ale „naše“ letitá Šamotka nekončí.
   Hezký den
   Jana Kocourková

 16. L.Skleničková napsal:

  Proč ne supermarket?Ne každý má možnost jezdit autem nakupovat levnější potraviny do města.Je pravda, že Zlivi byla nabídnuta stavba Penny, starosta ji odmítl?

  • Tomas Kucera napsal:

   Podle informací od starosty z nedávné schůzky, se na to jen někdo nezávazně informoval a tím to skončilo. Za mě ale rozhodně supermarket (minimálně na tohle místo) ne – z mnoha důvodů.

 17. Radek napsal:

  Zdravím všechny-jen mě napadlo,
  že Šamotewerke tam má volný prostor a ten by třeba obci prodala,co já vím…
  S mrkví můžem jet na trh a vyměnit jí za travní semínko 🙂
  Ahoj všem
  Radek

 18. L.Skleničková napsal:

  Doufám, že je jasné, že anketní lístek-Penny-zastupuje celé rodiny, několik hlasů.

Zanechte komentář