Jak zakamuflovat vlastní selhání?

Zliv  »  Problémy Zlivi  »  Jak zakamuflovat vlastní selhání?
7. 10. 2014 4 komentářů ›› Redakce

Tohle je opravdu libůstka, na kterou by jen tak někdo nepřišel. V rozpočtu města na rok 2014 se nacházela položka nazvaná „ostatní nakládání s odpady“, na níž v rozpočtu padla částka 229 900 Kč. Na první pohled byste si jí ani nevšimli, ale po doplňujícím dotazu vyšlo najevo, že je to částka, kterou město prostě vyhodilo do vzduchu a vedení města ji pak šikovně včlenilo do rozpočtu pod krásným názvem „ostatní nakládání s odpady“. A o co šlo opravdu?

 

Samozřejmě o nejslavnější projekt současného vedení města – sběrný dvůr na náměstí. Přestože nakonec po zásahu občanů v referendu vůbec nebyl realizován, stálo to občany města 84 700 Kč za zpracování projektové dokumentace, dále 84 700 Kč za zpracování dokumentace ke stavebnímu povolení a 60 500 Kč za zadavatelské činnosti! Sakum prásk 229 900 Kč. To se před volbami samozřejmě v rozpočtu jako položka „nerealizovaný projekt sběrného dvora“ nehodí, takže to nazveme třeba… „ostatní nakládání s odpady“, vždyť se to tak nějak vztahuje k takhle nazvanému paragrafu. Možná by bylo ještě lepší to nazvat „dobře vám tak, vy hlupáci, to máte za to, že jste náš skvělý projekt nechtěli“.

A ke všemu je ještě třeba připočítat 42 031 Kč za místní referendum, které vedení města potřebovalo k ujištění, že projekt je nesmysl, protože nestačilo 700 podpisů pod peticí.

Opravdu to takhle chcete? Přijďte v pátek a v sobotu k volbám a projevte svůj názor.


Komentáře

 1. Mgr. Klára Koudelková napsal:

  Dobrý den,
  je úsměvné, že zastupitel a předseda finančního výboru, který hlasoval PRO rozpočet na rok 2013 (schvalující přípravu projektu nového sběrného dvora), nezná zákonem danou strukturu a názvosloví rozpočtové skladby. Názvy rozpočtových položek jsou dané zákonem a město tedy částku pouze uvádí v k tomu určeném názvu paragrafu. Jak sám uvádíte, rozpočtové prostředky byly použity ke schválenému (i Vámi) účelu- přípravě projektové žádosti, stavební dokumentace a zajištění výběrových řízení.
  I to, že jste danou skutečnost začal zjišťovat až pár dní před volbami a ne na jaře letošního roku, kdy jste zastupitelstvu předkládal zprávu o (ne)činnosti finančního výboru, svědčí o tom, že jste svou práci neodváděl příliš kvalitně.

  • Tomáš Kučera napsal:

   Aneb jsme opět u toho, že u přípravy projektu nového sběrného dvora nebylo ani slovo o jeho umístění na náměstí.

   Nic jsem nezačal zjišťovat před volbami, že nás vaše geniální rozvaha stála stovky tisíc bylo jasné dávno, reagoval jsem teď pouze na položku z rozpočtu předloženého na posledním zastupitelstvu. Pokud byste četla zprávu Finančního výboru na rok 2013, našla byste tam oddíl 4) Ze zápisů a zpráv zastupitelstva nebylo možné zjistit, že město plánuje postavit Sběrný dvůr na Dolním náměstí. Po tomto zjištění bylo navrženo od tohoto plánu ustoupit, návrhu nebylo zastupitelstvem vyhověno.

   To, jak jsem dělal svou „práci“, posoudí lidé o víkendu. Být vámi, byl bych spíš zvědav, jak ohodnotí vás…

 2. Mgr. Klára Koudelková napsal:

  Dobrý den, to už jsme řešili. Informace jste neměl, protože jste nečetl zápisy z rady města, které pravidelně dostávají zastupitelé emailem. „Byly moc dlouhé,“ Vaše slova. Pokud něco nevím, je dobře se zeptat. Opravdu si myslíte, že zastupitel, který neví, nezná, není ochoten prokázat názor hlasováním o důležitých věcech ( k dohledání v zápisech) by měl ve své „prác“i pokračovat?
  Pěkný den, Koudelková

  • Tomas Kucera napsal:

   Opět krásně má slova překrucujete, každopádně pokud jste stále přesvědčená, že informovanost o přípravě nového sběrného dvora byla dobrá (dvě slova v obvykle sáhodlouhém zápise rady). To se pak není o čem bavit.

Zanechte komentář