O sprostém slově „morálka“

Zliv  »  Problémy Zlivi  »  O sprostém slově „morálka“
1. 02. 2011 35 komentářů ›› Tomas Kucera

Kdo mě zná, tak ví, že jsem veskrze člověk pozitivní, na všem se snažím najít to dobré. O to víc ale prožívám takové zklamání, jaké mě potkalo na mé historicky první schůzi zastupitelstva.

Už jednání o tom, jak to na zlivské radnici bude po volbách vypadat, byla poměrně dost nechutná. Sešel jsem se se všemi zástupci zvolených stran, vyjma komunistů, jednal jsem se všemi na rovinu, ale dočkal jsem se spíš pomluv a polopravd, které o mě někteří z dotyčných šířili dál. Dvě strany mi například nabídly post místostarosty, ale lidová slovesnost nesla dál, že jsem je o to žádal já, s tučnou výplatou k tomu. Ukázalo se tím jasně, že pokud od nikoho nic nechcete a nic nepotřebujete, jste vlastně nejhorší možný partner pro jednání, protože všichni vás chtějí mít právě díky tomu v hrsti. Je mi to zpětně skoro líto, příště si asi opravdu musím o něco říct. Aspoň na oko, třeba o 5 milionů na zřízení „Odboru pro rozvoj líhně ptakopysků a vakoveverek“, abych byl pro někoho „čitelnější“. (Podobný odbor se prý pro Zliv chystá)

Když jsem byl u strany Občané pro Zliv (OPZ) a snažil se je přesvědčit, ať neskládají zbraně a snaží se o nějakou lepší dohodu, než byla ta tehdy platná, zahrnující všechny strany včetně komunistů, tak jediné, co si hloupější z nich zapamatovali, byl jen jeden z mnoha návrhů, a to ať se dohodnou s člověkem, který jejich řady opustil. To bylo pro ně naprosto nepřekonatelné (a měli na to samozřejmě právo), ale už poněkud zapomněli na to, že jsem přednesl i úplně jiné návrhy (jako sejít se s ODS, nebo najít kompromisního kandidáta na starostu). Od té chvíle jsem prostě pro OPZ byl člověk, co podporuje jejich zrádce. Proč se zabývat tím, že na tom nemám žádný zájem a při volbě do rady bych pro něj ruku nezvedl (totéž vždy tvrdil on o mě, kdyby se ho někdo z dotyčných ovšem zeptal). Nálepka byla hotová a naražená na mé čelo – takhle podobné věci fungují.

Přestože OPZ nejen v dopise občanům deklarovala odklon od komunistů, ba dokonce mezi sebe nepřijala jednoho z místních občanů, protože byl před revolucí kvůli práci u policie v KSČ, nakonec s komunisty podepsala koaliční spolupráci (dovozuji z faktu, že podpis žádal komunista i od ODS, která to odmítla). Ještě pikantnějším faktem je, že pod tím je podepsaný i člověk zvolený za KDU-ČSL. Ten to bude mít v neděli před kostelem asi těžké, jestli tam tedy ještě vůbec někdy páchne. (Nebo, že by se pořád ještě prodávaly odpustky?) Bylo zkrátka opravdu smutné sledovat lidi, z nichž někteří ještě den před volbou rozhodně tvrdili, že s komunisty dokonce ani nechtěli jednat, jak pak hlasují pro místostarostu Bohuslava Mrázka z KSČ(M).

Dle slov jedné ze členek OPZ je to člověk, který bude Zlivi mnohem prospěšnější, než bych byl já. Odvážné tvrzení od dámy, která mě viděla potřetí v životě. Zřejmě ale zná dobře pana Mrázka, blízkého přítele předsedy KSČ(M), arcikomanče Vojtěcha Filipa. (Ti dva dohromady dokonce vedli až do likvidace společnou firmu)

Soudruh Mrázek hřímal do mikrofonu na schůzi zastupitelstva, že ví, že se v minulosti nějaké chyby staly. On ale v padesátých letech ještě nežil, takže za nějaké vraždy přece nemůže. Že měl předvolební mítink společně s lampasákem, který na hranicích střílel ještě v 80. letech po lidech, kteří toužili po svobodě, to asi zrovna v tu chvíli zapomněl. Ale má prý, narozdíl ode mě, zkušenosti z veřejné správy. Že je nemá starosta z OPZ, to nevadí, ale že je nemám já, to by rozhodně vadilo. A dalších podobně hloupých výmluv zaznělo mnoho. Podtrženo, sečteno, 20 let po revoluci má prostě Zliv ex-oranžového starostu a rudého místostarostu. Haleluja!

Věci jsou zkrátka dány, já za sebe zklamán rozhodně nejsem, chtěl jsem se hlavně učit, jak to v komunální politice chodí, a větší lekci jsem nemohl dostat. Pro komunistu bych zvedl ruku jedině, pokud by byl návrh odsunout je všechny do jejich bašty v KLDR. (Tím neříkám, že s nimi nikdy nebudu hlasovat, když je náhodou napadne něco kloudného, ale rozhodně nikdy nebudu hlasovat pro ně!) Bohužel se tedy zdá, že ze mě dobrý politik nebude, protože pro mě, ani po této zkušenosti, není morálka sprosté slovo.

Tomáš Kučera, zastupitel města Zliv


Komentáře

 1. Jiřina napsal:

  Dobrý den, úvodem bych rád podotkl, že jste si dal opravdu dost práce při tvorbě těchto stránek……jen nemohu pochopit proč tolik úsilí k pošpinění jediné osoby, kterou je pan Mrázek?? Proč si tyto spory nevyříkáte z očí do očí a plevelíte internet takovým odpadem?? Chápu, že nemůžete skousnout svůj vlastní osobní neúspěch při volbě do pozice místostarosty, ale zkuste se smířit s tím, že jsou lidé, kteří jsou oblíbení pro své názory, postoje a vynaloženou práci, a jsou lidé, kteří se marně snaží přiživit na těch ostatních. Předpokládám, že Vám nemusím psát, do jaké skupiny patříte. Rovněž bych Vás upozornil, že internet slouží k šíření informací, které jsou založeny na pravdě (alespoň co se osob týče) a riskujete tím, pokud Vaše texty, názory či myšlenky nepravdivě osočují některé Vaše „nepřátele“. Myslím, že je na to i zákon. Dávejte si tedy pozor, aby jste nakonec se svými stránkami neskončil u soudu. Závěrem ještě jedna věc. Tímto, co jste tady vytvořil jste si na 1000 % zavřel dveře nejen do vedení města Zliv, ale od teď si na Vás budou lidé ukazovat prstem. Pochybuju, že budete ještě někdy někde oblíben.

  Opravdu nechápu…….tolik práce kvůli jedné osobě a k ničemu……za tu dobu jste mohl např. x krát odklidit sníh, uklidit byt, uvařit, potěšit své blízké nebo udělat něco pro své okolí…….snad příště budete chytřejší…….

  S odpovědí se nenamáhejte, e-mail rovnou smažu, protože mi člověk, jako Vy ,nestojí za to, abych si ničil při čtení své už tak prací unavené oči.

  „Zdar“ Vaší práci

  • Tomáš Kučera napsal:

   Milý „Jiřino“, nebo snad Bohuno?, zdravím do Písku, velmi mylně se domníváte, že stránky jsou zaměřeny proti jedné osobě. Řekl bych dokonce, že je to přesně naopak. Míříme proti každému, kdo vědomě lže a chová se prospěchářsky. Že jste pod touto definicí nalezl soudruha Mrázka, to celkem chápu, ale nejde nám vyloženě (jen) o něj. Žádný osobní spor s ním nemám, nikdy jsem se s ním dokonce nebavil, protože nebyl důvod.

   Já jsem osobně o post místrostarosty nikdy neusiloval, takže jsem v boji o něj mohl být těžko neúspěšný 🙂

   Pokud jste někde tady našel nějakou lež, klidně ji zde napadněte, já (a nejen já) stojím za tím, že tu není ani jedna, tudíž se rozhodně nebojím výhružek, natož soudu 😉

   Pokud jsem si u někoho zavřel dveře tím, že mi není lhostejná faleš a pokrytectví, pak jsem jen rád, že od takových lidí jsem oddělen alespoň dvěřmi.

   Jinak děkuji za zájem o to, jestli mám co jíst, jestli mám uklizeno a jestli jsou u nás všichni spokojeni… jsou, děkuji za optání! 😉

 2. Jiřina napsal:

  Váš příspěvek mne opravdu rozesmál……perla vedel perly……opravdu jste člověk „na správném místě“ 🙂

  na jedné straně něco říkáte – viz. Váš příspěvek – a na druhé straně něco tvoříte – Vaše stránky……..mýt na člověka názor a přitom ho nevidět a ani se sním nesetkat – tohle dost dobře nechápu, tohle dělá bulvární plátek, ale ne seriozní osoba, které (dle Vašich slov) není lhostejná faleš a pokrytectví 🙂

  „Já jsem osobně o post místrostarosty nikdy neusiloval“; „Míříme proti každému, kdo vědomě lže a chová se prospěchářsky“ – opravdu perla vedle perly…….měl byste začít nejprve sám u sebe a pak se zaobírat dalšími osobami

  A jmenuji se Jiří Kolařík, ano jsem z Písku, nevím tedy, kde jste vzal jmeno Bohuna!

  • Tomas Kucera napsal:

   Dokázat si na člověka udělat názor lze velmi dobře podle jeho činů, k tomu není potřeba s ním vést soudružský rozhovor, to jste nevěděl? Nebo co si myslíte o Hitlerovi? Asi nic, že, čekáte až na setkání 🙂 Jinak jsem rád, že se bavíte, všechny ty perly jsou o to hezčí, že jsou pravdivé. Já nezastírám, že mi byl post místostarosty nabídnut, ale osobně jsem o něj nikdy neusiloval, narozdíl od pana Mrázka, který kvůli němu byl ochoten dokonce porušit dohody, které původně uzavřel. Jinak jsem rád, jak lidi v Písku zajímá situace ve Zlivi a jak dobře ji znají, příště se klidně podepiště vlastním jménem rovnou 😉

 3. Jiřina napsal:

  Omlouvám se za chybu ve slově „mít“…..

  • Zlivan napsal:

   Tak jestli se omlouváte za hrubku a trváte si na Vaší správné a pravopisné češtině a vydáváte se tímto za vzdělaného člověka, tak si prosím udělejte pořádek ještě v souvětích a čárkách 🙂 Nevidíte však, že píšete na jeden nádech celou myšlenku? 🙂
   A to Vaše schovávání se za vymyšleným autorem je opravdu ubohé a trapné.

 4. Jiřina napsal:

  Podle výše uvedeného příspěvku od pana „Zlivana“, jsou zřejmě tyto stránky založeny za účelem kontroly pravopisu přispěvatelů a zesměšňování osob, namísto toho, aby se zde řešily problémy Zlivi. Rovněž nemám důvod se schovávat za vymyšlenou identitu, jako přispěvatel „Zlivan“. Takže ubohý a trapný je zde úplně někdo jiný…..

  • koudy napsal:

   Pravopis je mi u zadnice, horší jsou ty bludy co tu píšete. Největším problémem Zlivi jsou bezcharakterní lidi, co ji vedou, jako je ten komouš, co ho tu tak hájíte. Asi příbuznej, co?

 5. Tom napsal:

  Nejprve jsem se ani nechtěl snížit k tomu, abych na tyto podřadné, amatérské stránky vůbec něco napsal. Avšak po přečtení některých nesolidních a urážejících článků (což jsou asi všechny na těchto stránkách) mi připadalo správné postavit se za pana Mrázka. Ne z lítosti a dokonce ani ne proto, že bych byl členem rodiny (jímž nejsem) za kterého považujete zde každého, který nesouhlasí s vašimi arogantními a z mého hlediska téměř dětinskými názory, ale spíše proto, že podle mého názoru nemáte žádné právo takto očerňovat nejen pana Mrázka, ale každého vám nesympatického člověka, jak zde činíte ve výše uvedených komentářích. Myslím si, že i přes vaši velkou snahu, zesměšnit konkrétní, vám nesympatické osoby, jste zesměšnil pouze sebe samého.

  P. S.: Za prvé, připadá mi velmi neseriózní v dnešní době nazývat někoho soudruhem. Nevím, co by vám na to řekl profesor na plzeňské univerzitě, kterou jste, pokud se nemýlím, ani nedostudoval. A za druhé, nechápu, proč by se za pana Mrázka i za celou vámi odsuzovanou KSČM nemohli postavit i jiní lidé, než jen členové rodiny. Totéž si mohu myslet i já o příspěvcích, které sem napsali (a tím se přiklonili na vaši stranu) například KOUDY nebo ZLIVAN.

  • Tomas Kucera napsal:

   Pokud vím, členové KSČ(M) se tak i nadále mezi sebou běžně oslovují, takže nechápu, co je na tom neseriózního. Jinak i nadále čekám na konkrétní případ “očerňování”, které tu podle vás předvádím. Napište jedinou věc, kterou jsem zde uvedl, a není to pravda. Zatím se jen snažíte dost neuměle napadnout mne osobně, ale argumenty pořád nějak chybí 😉

 6. Miloš Vitha napsal:

  Vážený pane Tome,

  nebudu hodnotit obsah Vašeho komentáře, je to Váš svobodný názor na který máte nejen v této zemi, ale i na těchto stránkách plné právo. Co mě však zaráží je skutečnost, že jste v sobě nenašel dost odvahy se pod svůj článek podepsat celým jménem, jako to učinil pan Kučera, kterého tak usilovně napadáte za jeho názory. Anonymně kritizovat něco, nebo někoho je zbabělé a podlé. Již v tomto je mezi Vámi a pány Kučerou, Mrázkem, Kolaříkem zásadní rozdíl… Nechť však každý čtenář posoudí sám, který článek má pro něho větší serióznost, zda Váš, Zlivana, Koudyho, nebo těch, co se za své názory minimálně nestydí a podepsali se plným jménem.

  Hezky den

  • Bohuslav Mrázek napsal:

   Vážený pane Vitho.
   Podívejte se jak se p.Kučera podepsal pod článek Soudružský dopis.

   Přeji hezký den.

   • Tomas Kucera napsal:

    Musím vás zklamat, pane Mrázku, ale z toho článku jsou má asi čtyři slova, je nás evidentně mnohem víc, než si myslíte.

    • Eva Kalinová napsal:

     Dobré odpoledne, podle mého názoru je tato stránka jen jeden velký nesmyl, založený za účelem očernit určitou osobu (osoby). Což mi přijde jako zbytečné plítvání časem. Takové myšlenky typu: „Já jsem se o post místostarosty neucházel“, vyprávějte někomu jinému a nebo se alespoň zamyslete nad tím kdo tu lže. Pan Mrázek pro Zliv po dobu v zastupitelstu udělal mnohem více než vy pane Kučero a není to člověk který by za místo místostarosty požadoval plat dvacet pět tisíc korun. Takže předtím než vytvoříte stránku,(nebo si necháte vytrvořit) tohoto tipu, tak tento čas raději věnujte zamyšlení se nad tím, co jste kdy pro Zliv udělal vy a co pan Mrázek, kterého tu očerňujete ve všech směrech. A můžu vás ujistit, že já občanem Zlivi jsem a podle mého názoru nemáte právo nikoho podezdřívat, že se vydává za někoho jiného. To co sem zde napsal pan Jiří předemnou je alespoň pravdivé narozdíl od vašich názorů.Takže to jestli píše myšlenku na jeden nádech, nebo ne je absolutně nepodstatné. Nepozastavujte se nad tím že nepíši „Vás“ „Vašich“ s velkým písmenem. Toto se píše jen váženým osobám a to vy pro mne rozhodně nejste. Je vás tu možná víc jak píšete ale vy tomu velíte 🙂 s pozdrave Eva Kalinová, a milý KOUDY řekni ještě jednou že můj děda je bezcharakterní tak ti zhmoždím tvou velectěnou zadnici :).

     • Tomas Kucera napsal:

      Milá Evičko, řekni dědečkovi, ať ti vysvětlí, jaký rozdíl je mezi tím, když ti někdo funkci nabídne, a když ji po někom požaduješ. On sám to musí nejlépe vědět, protože on ji, narozdíl ode mě, požadoval! Znovu opakuju, že já se o nic neucházel, s tím bohužel nic neuděláš. A že jsem chtěl 25 000? 🙂 Tuhle lež už jsem slyšel mnohokrát, ale ani kdybys ji ty, tvůj dědeček, nebo jakýkoli další demagog opakovali do umdlení, pravdou se, bohužel pro vás, nikdy nestane! Nebo mi řekni, z jakého zdroje ji máš? Bez důkazu je totiž přesně tohle nádherná ukázka očerňování. Já mohu jakékoli tvrzení vůči tvému povedenému dědečkovi doložit. Jinak já tady tomu rozhodně nevelím, my máme v kolektivu demokracii, což je bohužel slovo, které ti asi dědeček moc dobře nevysvětlí.

    • Bohuslav Mrázek napsal:

     Pak se ale k jeho autorství nehlašte na svém Faceboku.Ale už jste to zase vymazal. Ono to jde ale vytisknout.

     • Tomas Kucera napsal:

      Pane Mrázku, nevšiml jsem si, že bych vás měl na Facebooku mezi přáteli, ani přáteli přátel, tudíž vám to asi někdo špatně nahlásil. Zpravodajové už nejsou to, co dřív, že? 🙂 Nikdy jsem nikde nenapsal, že jsem autorem onoho článku, takže klidně ten údajný důkaz vytiskněte, pošlete a my ho tu pak rádi zveřejníme. Ale asi to neklapne, co?

     • Bohuslav Mrázek napsal:

      Omlouvám se teď už to nejde vytisknou, když jste to smazal. Ale šlo to vytisknout před smazáním. Nebudu vám nic posílat,protože by jste zase podle toho jak se chováte k jiným příspěvkům špicloval od koho to přišlo nebo kdo to vytiskl.Zdůvodnětě si to svým přatelů,nebo přátelům svých přátel a těm co se k tomu vyjadřovali.

     • Tomas Kucera napsal:

      Je mi líto, že to musím znovu napsat, ale jednoduše lžete. Neexistuje jediný důvod, proč bych článek, který jsem nepsal, označoval jako svůj, a to ani na Facebooku. Pod všemi články, jejichž jsem výhradním autorem, jsem zde podepsán, stejně jako pod všemi názory v diskusi. O špiclování, zdá se, hodně víte, ale o internetu bohužel už méně. Když mi něco pošlete a podepíšete se, nevím, proč bych následně dále zjišťoval, kdo to skutečně psal, to mi opravdu hlava nebere. Naopak u nepodepsaných příspěvků zde u článků se na to rád podívám, je to velmi jednoduchý úkon, který zvládne i má pětiletá neteř.

  • TOM napsal:

   Mé jméno je Tomáš Zeman, je mi devatenáct let, narodil jsem se roku 1991 pokud máte zájem o mé telefoní číslo další email, nebo rodné příjmení matky pište prosím na e-mail. Děkuji za připomenutí. TOMÁŠ ZEMAN!! (ještě pro vás :))

 7. Tomas Kucera napsal:

  Ještě pro informaci všech zdejších čtenářů, přispěvatelé „Tomáš Zeman“ i údajná vnučka „Eva Kalinová“ napsali ze stejné IP adresy 🙂 Tudíž si všichni můžeme udělat nádherný obrázek o tom, kdo tu mluví pravdu a kdo je lhář 🙂 Že, Tomáši Zemane, narozený 1991 😀

 8. Eva Kalinová napsal:

  Pane Tomášku Kučero, myslím si že místo reportéra na nově vám velice sluší a měl by ste se jí držet. Je mi naprosto jedno co je o vás pravda nebo není, mě jde o dědečka ;). Stále se pozastavujete nad tím, že se ho někdo zastává a že někteří jsou i členy rodiny. Je z toho tak trochu asi vidět, že kdyby děda něco takového vytvořil proti vám, tak by se za vás asi vaše šestnáctiletá vnučka nepostavila pokud, nějaká vnoučata máte. Problém je v tom že děda má mnohem užitečnější věci na práci než tvořit takovéto podlé stránky.. Nemusím vás ani znát a kdyby mi děda cokoli řekl, tak mu to budu tisíckrát raději věřit než vám :). Víte co je velice potěšující? Že mi takovou krásnou červenou mašinku doma máme 🙂 pošlu vám jí někdy dárkem ;).

  • Tomas Kucera napsal:

   Děkuji za rady, ale budu se nadále věnovat všemu, co chci dělat, nepotřebuji vaše svolení. Stejně tak doporučuji vám, abyste se, po údajném vzoru dědečka, věnovala něčemu užitečnějšímu, když podle vás naše stránky užitečné nejsou.

 9. Tomáš Zeman napsal:

  Další informace zdejším čtenářům. Pan Kučera si zjišťuje IP adresy, ze kterých píšeme a myslí si, že nás tím dostane. Dle mého názoru to je spíše ze zoufalosti, jen aby proti nám mohl něco napsat. Pravda je, že příspěvek, kde jsem uvedl své celé jméno a další informace, byl napsán ze stejného PC, tudíž i ze stejné IP adresy, jako píše Eva. Ovšem to je vše co zde mohlo ze stejné IP být napsáno a to jen proto, že jsem Evu o to sám požádal. Ale to se týká jednoho příspěvku. Když to máte zapotřebí, zjišťujte si IP adresy, ale pak nešiřte a nedramatizujte nesmyslné žvásty, jako že všichni píšeme z jedné jediné IP adresy. A ano, bohužel pro vás jsem se vážně narodil roku 1991 a opravdu se jmenuji Tomáš Zeman. Ale pokud mne máte za lháře, tak je asi zbytečné vás o tom přesvědčovat.

  P. S.: Jste naivní, když si myslíte, že za panem Mrazkem stojí pouze rodina.

  S pozdravem „lhář“ Tomáš Zeman!!

  • Tomas Kucera napsal:

   Tomáš požádal Evu, aby se zastala pod jménem Tomáš svého dědy Bohuslava. Stává se nám tady z toho trochu telenovela 🙂

   Jinak opakuji, že jsem nikdy nenapsal, že si myslím, že za panem Mrázkem stojí jen jeho rodina, nejsem naivní a vím, že lidí, kteří jsou slepí k falši, je mnoho. Ale stále věřím, že těch slušných, co tohle odmítají, je ještě víc.

   Ale jsem rád, že Eva napsala, že – cituji: „někteří jsou i členy rodiny“. Tím de facto potvrdila, že takových tu je momentálně většina, přestože se nám zatím k příbuzenskému vztahu přiznala jen ona 🙂

 10. Tomáš Zeman napsal:

  Vy jste to nikdy nenapsal, ale asi si po sobě nečtete své příspěvky, které to jednoznačně dávají najevo. Znovu opakuji, že vaše dětinské názory, jako Hitler nebo telenovela, jsou ubohé a nikoliv vtipné. Ano s příbuzenskými vztahy k rodině je tu více lidí avšak připomínám vám že já se mezi ně neřadím a nechtějte po mě abych vám vysvětloval co mám s nimi společného.

  Kdyby jsme se tu bavili o rozumných věcech, tak mám i nadále chuť se s vámi o nich bavit, ale protože vidím, že tyto z vaší strany více než přihlouplé příspěvky nikam nespějí a spíše vyjadřují jakousi formu zlosti a pomsty vůči nějaké osobě, tak budu moudřejší a tímto příspěvkem svou konverzaci definitivně ukončím. Není to z důvodu, že bych snad už nevěděl co psát, ale spíše proto, že mi připadáte jako dost ubohý člověk, co si hraje na něco, čím není a snaží se urazit a zesměšnit nejmenovanou osobu, ale stále se mu to nedaří.

  • Tomas Kucera napsal:

   Znovu se snažíte podsunout mi fakt, že stránky jsou vedeny formou já versus s. Mrázek, což je hrubý omyl. Nedal jste tu příliš podnětů k diskusi, ani jste nepodal jediný argument proti jakémukoli našemu tvrzení, takže nemohu litovat toho, že odcházíte, nebyl jste příliš konstruktivní.

 11. K.Hanzlík napsal:

  Dobrý den , já tak docela nechápu proč potomek velkého komanče a milicionáře Tomáš Kučera vede spor se soukmenovcem jeho dědečka – ten se v tom hrobě teda musí otáčet.

  • Tomas Kucera napsal:

   Já jsem potomek člověka, který z KSČ vystoupil, protože se mu nelíbilo, co se v té zločinecké organizaci děje a nesouhlasil s okupací (pan Mrázek by možná řekl osvobozením) této země. STB na dědu vedla pěkný svazek. K němu se velmi rád hlásím a o jeho charakteru nemá myslím nikdo pochyb. Jiného dědu jsem ve svém životě pořádně nepoznal, takže nechť se v hrobě obrací, kdo chce. Ostatně, příbuzné si nikdo nevybírá, tudíž útočit tímto směrem je dost trapné i na vás, pane Hanzlíku. S čím přijdete příště? S prapradědou, co byl v Hitlerjugend? 🙂 Máte něco k tématu, nebo vám jde jen o osobní napadání?

   Navíc znovu opakuju, že s nikým osobní spor nevedu, jen se mi nelíbí bezcharakternost, se kterou se někteří dostali ve Zlivi k moci. Je mi úplně jedno, jestli se takový člověk jmenuje Mrázek, Koudelka, nebo nějak úplně jinak, a také je mi jedno, jestli jejich dědeček byl vrah nebo asketa. Váš příspěvek považuji za daleko nejubožejší ze všech, které se tu zatím objevili.

 12. Roman Pražák napsal:

  Myslím si, že není zrovna šťastné napadat rodiče či prarodiče, neboť je logické, že jací jsou či jací byli a co kdy dělali, nemohou jejich potomci ovlivnit. Já třeba léta kamarádím s Pavlem Mrázkem (synem Bohuslava Mrázka), nikdy jsme se nijak mezi sebou nepošpinili, ba právě naopak hodněkrát navzájem pomohli a to, že nesouhlasím se spojením KSČM a OPZ, přece nemůže mít vliv na to, že bych ho měl najednou nějak zatratit. Osobně si myslím, že problémy Zlivi nejsou zas mezi p. Mrázkem a p.Kučerou, ale někde úplně jinde. A o tom by hlavně měly tyto stránky být.

 13. Jana Zliv napsal:

  Vážená redakce
  Dozvěděla jsem se od dcery, že vznikly tyto webové stránky a musím říct konečně. Žiji ve Zlivi již mnoho let a i já jsem si přála ve volbách změnu. Proto jsem šla na podzim k volbám a přiznám volila jsem OPZ, což jak se později ukázalo(byla jsem i na prvním a asi pro mě na posledním zastupitelstvu, kde se volil starosta) byla veliká chyba. Pro mě naprosto nepochopitelná věc 21let po revoluci , se v našem městě opravdu dostali k moci komunisti. Už v minulých volbách, kde jsem také byla na zastupitelstvu a když se volil starosta za tiché podpory pana Mrázka, lidé pískali. Ti lidé co pak za 4 roky kandidovali za OPZ. Ti lidé co se pak za 4 roky, ne za tiché podpory, ale za podepsání koalice s komunisty veřejně spojili. Pana Koudelku moc neznám, teda skoro vůbec, asi si teď o mě myslíte , že jsem blbá , že jsem ho volila. Ano blbá jsem, teda byla a už doufám nikdy nebudu. Největším zklamáním však pro mě byla paní doktorka Klímová( kvůli které jsem OPZ hlavně volila) a její vystoupení a obhajoba na prvním zastupitelstvu. To jak říkala, že za nic nemůžou a že kdyby nedošlo k takové koalici, chtěli položit mandát a odstoupit, mě navždy utvrdilo o tom, že volit lidi , kteří v případě neúspěchu odstoupí, já už nikdy volit nebudu, neboť takové lidi si Zliv ve vedení nezaslouží. Jasně tím ukázali touhu po moci a po korytu za jakoukoliv cenu. A tím vám pane Kučero moc fandím a obdivuji vaši odvahu takové články psát. Lidé by to měli vědět. A jestli vydržíte a budete příště kandidovat máte můj hlas. Ostatně Věci veřejné jsou v současnosti jedinou parlamentní stranou, která to s touto zemí myslí dobře a dělá konečně pořádné věci, tak já jen doufám, že jim to vydrží. Jěště bych chtěla říct, že jsem se dlouho rozmýšlela a hledala odvahu sem napsat, jelikož mám strach. Strach z komunismu a pomsty. A s tím mám já, ale hlavně měl můj otec špatné zkušenosti. Ale komentáře zde výše mi k tomu pomohli. Zliv je malé město a pomluvy jsou na každém rohu. Proto zde neuvádím své celé jméno. Ze strachu z komunismu a ze strachu z pomluv. Doufám , že to chápete a můj příspěvek nevymažete. Děkuji Jana

  • Tomas Kucera napsal:

   Díky za Váš názor, snad je podobně slušných lidí ve Zlivi většina. A nepeskujte se za chyby při volbách, ty dělá každý, důležité je, jak se z nich poučíme.

 14. Jaroslav Zrun napsal:

  ..nechci se s nikým zapojovat do konfliktu, jen ale musím zde vyjádřit podporu Tomášovi K..Jelikož jsem také, jak mi možná někdo bude vyčítat a nestydím se za to, neúspěšně kandidoval při obecních volbách.. a měl jsem tu možnost do určitých věcí dosti vidět..a každá zprostředkovaná myšlenka (poupravená ve svůj prospěch) je podávaná z jiného úhlu pohledu, což přinese samozřejmě překroucení reality..Tohle není boj Tomáše X komunistům, ale přijde mi to jako normální práce v opozici.. a že tyto stránky podávají opoziční (rozdílný) názor na dění a rozhodování ve Zlivi..
  Třeba se dočkáme a nemyslím si, že by to byla nějaká potupa, kladného hodnocení konkrétního rozhodnutí nového vedení..
  S přátelským pozdravem
  J.Zrun ml.

 15. milan malkus napsal:

  Vážení přátelé
  Nesleduji příliš dění v našem městě,ale nedávno se mi stala tak kuriozní událost,že výsledkem mi byla ,pokleslá čelist.Jako člen rybářského svazu,též milovník přírody a v neposledním, svědek události smrtelné nehody 14letého chlapce na kravíně,jsem nalezl poškozenou traverzu (součást mostní konstrukce)v lokalitě Jílent.Po uvážení,( traverza byla poškozena řezy a nebezpečně umístěná),jsem tuto naložil do svého vozu VW-passat a vydal se s ní do města zlivi.Zbytek mostu,který též na první pohled splnuje bezpečnostní kritéria a poukazuje na dynamiku a schopnost řešit následky katastrof,jsem nechal osudu.Přeskočím podrobnosti,jen uvedu,že jsem potkal cestou pana Mrázka ml.a traverzu jsem poté odevzdal na policii.Nevím jak pánové Mrázci či policisté došli k závěru,který započal vyšetřování. Vím jen že pan Mrázek starší,převzal iniciativu.(mladší mne dosti příjemně překvapil,a to myslím vážně.)a, výsledkem bylo soudní jednání.Taktéž nečekaná hysterie ze strany policie mne překvapila(např.v tisku, byl případ uveden jako vyřešený dříve než šetření započlo)a kdyby nebylo paní JuDr.Tiché,která do toho vložila nestranný pohled a také dlouholeté profesionální kvality, bůhví,jak by to dopadlo.Možná,že ne Boha,ale mne napadá..Některým aktérům jistě o něco šlo!Zaráží mne jen způsob.jaká cesta a cena byla zvolena!např. bezpečnostní kritéria v dané oblasti bez prověření,o vnesené diskrétnosti v případu se nedá mluvit,slova nestranost a nezaujatost jsou cizím pojmem.Také cenník odvezeného materiálu existuje jen jeden.Připomenu,že má pověst je z minulosti pošramocena a nestydím se za to!Ale řešit při pohovoru o nástupu do nového zaměstnání otázku. Ukradl jste trverzu?neřadím do plnohodnotné zaměstnanecko zamestnavatelskou konzultace.Např. předchozím německým zaměstnavatelem jsem řešil otázky charakterizující mé schopnosti v oboru..Mrzí mne,že je toto se děje zrovna v mém rodném městě.A nedoufám v nápravu.Popravdě myslím že tento způsob průběhu vyšetřování,Vám více vzal ,než dal milý přátelé z MNV…Další z nebezpečných míst,co mne ještě provokují,je stav svodidel u rybníka Zlivský.Nevím jestli je to šrot,poválečné kotevní lano,nebo umělecký výkřik nějakého instrumentalisty. Před letem do rybníka „to“ neochrání.Tentokrát se,nebudu angažovat předchozím způsobem…třeba tam časem poletí někdo,kdo by považoval můj počin za bezohlednou krádež.
  Milan Malkus ml.
  Ps:pane Kučera,fandím Vám

 16. milan malkus napsal:

  pozn.omlouvám se za chyby v textu.

Zanechte komentář