Nebude fronta, bude… fronta s dražbou

Zliv  »  Problémy Zlivi  »  Nebude fronta, bude… fronta s dražbou
26. 04. 2012 3 komentářů ›› Redakce

Mnozí s napětím očekávali, jak dopadne situace kolem nabídky parcel. Při nedělní pracovní schůzce zastupitelstva prezentoval pan starosta svůj nápad s „frontou na banány„, ten se ale ani u některých kolegů z jeho sdružení nesetkal s kladným přijetím. Zároveň však starosta sveřepě odmítal formu dražby, protože to by přece mohlo vynést městu peníze, vše by bylo vyřízené za hodinu a každý by mohl aktuálně reagovat na dění při dražbě. Inu, pan Koudelka je dobrý hospodář (zejména co se týká rozpočtu vlastní rodiny), takže vše promyslel a nakonec tak na středeční zastupitelstvo přišel s geniálním nápadem oba formáty zprznit a vymyslel následující paskvil:

Lidé se budou hlásit od pondělí 30. dubna se zájmem o jednotlivé pozemky, pokud se do následujícího týdne (na náš návrh byla aspoň snížena lhůta ze 14 dnů na týden) nepřihlásí k jim vybranému pozemku nikdo jiný, bude jejich. Pokud ano, bude dražba. Na první pohled to možná nevypadá zle, ale…

Pokud máte například vyhlédnutý konkrétní pozemek, přijďte rozhodně co nejdříve, když ho zaberete první, odradíte všechny, co nechtějí dražit (takže šup v neděli brzo spát, ať jste před úřadem ve frontě první). Následující týden ale i tak strávíte ve stresu z toho, že se třeba poslední den někdo k vašemu pozemku přihlásí a dražba bude. To ještě nemusí být tragédie, třeba se jednou, dvakrát přihodí a budete mít svou vysněnou parcelu, pokud ale ne… tak potom máte HODNĚ velkou smůlu. Drtivá většina těch „lepších“ parcel (ale teoreticky třeba i všechny) už v té chvíli budou přidělené, nebo v dražbě někoho dalšího.

Zbývá tak doufat v to, že zájem Zliváků bude relativně malý a lidé v přístupu k výběru rozumní, že si nebudou dělat naschvály, svá rozhodnutí měnit atd. Přejeme vám zcela upřímně hodně štěstí ve výběrovém týdnu hrůzy.


Komentáře

 1. Koudelková Klára napsal:

  Dobrý den, nezbývá než reagovat. Jsem ráda, že si hledíte starostovic rodinného rozpočtu, to je milé. Jako předseda finančního výboru, který dle zákona bdí nad hospodařením s městskými financemi, jste osoba nejpovolanější. Škoda, že jsem stále v emailu nedostala informace o vaší činnosti, jedna kontrola kasy za celé období je opravdu vyčerpávající výkon…
  Včera proběhla schůzka zájemců o parcely, 90% upřednostnilo v anketě současný radou města předložený a zastupitelstvem schválený způsob prodeje. Z toho plyne, že Vámi nabízenou dražbu by preferovalo 10% skutečných zájemců o parcely a výstavbu na nich. Ano, obecní rozpočet nezbohatne, nicméně náklady na ZTV se obci vrátí a díky dobrému stavebnímu dozoru již teď město usetřilo milionovou částku….
  Přeji mnoho kreativity ve Vaší práci 🙂
  S pozdravem Mgr. Klára Koudelková

 2. Tomas Kucera napsal:

  Pokud je toto adresováno mě (stále totiž zapomínáte, že zde rozhodně vše nepíšu já), pak mě dost překvapuje, že vám manžel nedal zprávu o činnosti finančního výboru přečíst, když ji má osobně k dispozici 🙂 Vyčerpávající výkon rozhodně je, že čtu veškeré dostupné materiály města (což se ani o členech rady říct nedá). Všechna zjištění si pak může každý přečíst veřejně zde, ve středu jsem je nechtěl zdlouhavě prezentovat, i tak to bylo neskonale dlouhé. Ale pokud nejste spokojena s mou prací ve FV, klidně navrhněte mé odvolání a dosaďte povolanější, jistě jich je ve vaší koalici mnoho.

  Jsem zcela bez ironie rád, že schůzka se zájemci proběhla dobře, jaký bude skutečný stav při vybírání, je ale věc druhá.

  Ostatně, vy jste nebyla zvolena za „zájemce o parcely“, ale za všechny občany Zlivi. A systémově je vaše řešení jednoznačně špatné.

 3. Tůmič napsal:

  Pane Kučera, vy se pletete, protože pí Koudelkovou nikdo nezvolil, ta se tam dostala protože se na to doktorka Klímová vys..kašlala! Jinak s váma ale souhlasim.

Zanechte komentář