Končíš a hotovo…

Zliv  »  Problémy Zlivi  »  Končíš a hotovo…
19. 03. 2014 2 komentářů ›› Redakce

Vypadalo to, že díky referendu dopadla otázka sběrného dvora ve Zlivi uspokojivě, ale na jednu důležitou věc by se nemělo zapomenout. A to na styl, jakým bylo doslova „zatočeno“ se správcem sběrného dvora panem Soukupem. Ostatně, není to zdaleka první případ…

Pan starosta Koudelka nás v kampani za nový smeťák na náměstí seznámil s mnoha věcmi. Jeho hlavním argumentem byla dotace, ale hned vzápětí kontroval tím, že současný sběrný dvůr slouží jako „zlatý důl“ pro rodinu pana Soukupa. Dokladoval to očerňujícím textem, na který pak na našich stránkách reagoval i samotný pan Soukup. I kdyby celý text pana Koudelky byl pravdivý, tak je to hlavně jeho vlastní vizitka, kdy místo toho, aby se s panem Soukupem sešel a došli k nějaké rozumné dohodě, tak tři roky nečinně seděl, kul plány na nový smeťák na náměstí a když mu to nevyšlo, nakonec provedl svůj klasický tah – RADA ROZHODLA.

Že už jste někdy tato dvě slovíčka slyšeli? Pokud jste byli na zastupitelstvu města Zliv, tak bezpochyby. Tohle je totiž velmi časté „zdůvodnění“ takřka čehokoli. RADA ROZHODLA je heslo, za které se pan starosta (a nejen on) schovává pravidelně. Důvody zřejmě nejsou podstatné, z úst starosty ani jeho kolegů skoro nikdy nezazní, obvykle vše skončí u slov „RADA se tak prostě ROZHODLA“. Takže, místo jednání s panem Soukupem o případném narovnání vztahů, se mu prostě pošle poštou výpověď a je hotovo. RADA ROZHODLA.

A není to zdaleka první případ. Naprosto stejným způsobem dostal výpoveď v kulturním domě i pan Pražák. Naprostý nezájem o jakékoli jednání, absence základní slušnosti, nechuť zkusit poznat problematiku provozování městských prostor také z druhé strany. Prostě nic z toho vedení města nemělo absolutné zájem řešit. Tady máte výpoveď, odevzdejte nám všechno a víc nás nezajímá. Inu, duch komunismu je cítit za lecčím, co město Zliv dělá, a není tak ani třeba si znovu připomínat, že v koalici s panem Koudelkou jsou ve Zlivi komunisté.

Tímto textem nechceme naznačit, že měl sběrný dvůr nadále provozovat pan Soukup nebo kulturní dům pan Pražák. To ať posoudí každý sám. Chceme tím hlavně poukázat na strašlivý způsob komunikace, jaký předvádí zástupci vedení města. Protože příště to můžete být právě vy, na koho ukáže prst pana starosty se slovy „končíš a hotovo“.

P. S.: O strachu z komunikace s občany vypovídá dost jasně i to, že zastupitelstvo města stále ještě nebylo svoláno (zákonem stanovené minimum je jednou za 3 měsíce) a protože se dá předpokládat, že obyvatele Zlivi zajímá i problematika sběrného dvora, nechá se samozřejmě nejdříve dojít výpovědní lhůta panu Soukupovi, a pak až bude svoláno zastupitelstvo, kde se dozvíme, že RADA ROZHODLA a všechno už je tak „jak má být“.


Komentáře

 1. Jan Kubeš napsal:

  O aroganci pana starosty vypovídá to, že na e-maily s konkrétními připomínkami vůbec nereaguje a mám dojem, že se s nimi vůbec nazaobírá.
  Řešení problému se napovídá:
  Spolek, který zastupuje, prostě na podzim v komunálních volbách nevolit!!!!
  Jan Kubeš
  Jáchymovská 344
  ZLIV

 2. Anna napsal:

  Pane Kubeši, dnes jsem našla v ulici Větrná, České Budějovice u odpadního koše, na chodníku, Vaši občanku a ještě cosi – je to umatlané od bláta.
  Ozvěte se na mejl: svadlenka.an@seznam.cz.
  Pokud tento odkaz někdo čtete, prosím řekněte to panu Kubešovi.

Zanechte komentář